შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი, 1992 წელს დაბადებული ვ.შ. ორი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემობაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, შელაპარაკების ნიადაგზე დაწყებული ფიზიკური დაპირისპირებისას ორი პირი: 1980 წელს დაბადებული ვ.დ. და 1985 წელს დაბადებული ს.დ. დანის გამოყენებით დაჭრა. მიყენებული ჭრილობების შედეგად, ვ.დ. საავადმყოფოში მიყვანიდან მალევე გარდაიცვალა, ხოლო ს.დ.- ს შესაბამისი სამედიცინო დახმარება უტარდება.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ - სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად ვ.შ. ბრალდებულის სახით დააკავეს.
ორი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემობაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-109-ე მუხლი "ლ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result immediate operative-search measures and investigative actions, detained previously convicted V.Sh. (DoB 1992) for the attempted murder of two persons under aggravating circumstances.
During the investigation, it was established that the accused person, during a physical confrontation that started on the grounds of a dispute in Tbilisi, wounded two persons: V.D. (DoB 1980) and S.D. (DoB 1985) with a knife. As a result of the inflicted wounds, V.D. died shortly after being admitted to the hospital, while S.D. is receiving appropriate medical treatment.
The law enforcement officers, as a result of immediate operative-search measures and investigative measures police detained V.sh. as an accused person.
The investigation into the fact of the attempted murder committed against two persons under aggravating circumstances is in progress under Article 19-109, sub-paragraph “L” of the Criminal Code of Georgia.